metelice.info nový pohled na dějiny Země a života na ní

3Dub/160

Lymfatický systém – bílá řeka života

lékořiceZpracováno podle přednášky Olgy A. Butakové

Lymfatický systém – je jeden z nejsložitějších a nejdůmyslněji sestavených systémů lidského těla. Je zarážející jak málo o tomto systému vědí samotní lékaři a to se nejedná jen o lékaře obvodní. Lymfatický systém – to je jedinečný systém pro odvod jedů z organizmu, zvláště bakteriálních jedů a jedů z parazitických hub! Na kvalitě tohoto sytému je závislá kvalita imunitní soustavy člověka a dobrá imunita to je život sám!...

Lymfatický systém jde vždy zezdola nahoru a nikdy naopak! To znamená od konečků prstů směrem do hrudního lymfatického řečiště. Záklopky v lymfatickém řečišti jsou sestaveny tak, že propouštějí vzdouvající se lymfu směrem nahoru a už ji nepustí zpět. I masáž tedy musí být vedena zezdola nahoru, neboť při opačném směru dochází k ničení záklopek v lymfatickém řečišti. Obličej se má masírovat od středu tváře směrem k uším. V hlavě jsou lymfatická jezera, odkud lymfa stéká dolů.

Je zarážející, že až 50% chirurgů se přiznává, že nesešívá po operaci lymfatické cévy, je to tím, že lékařské fakulty se dostatečně nevěnují výuce klinické lymfologie, hlavně obvodní lékaři, ke kterým chodíme nejčastěji o lymfologii většinou nic nevědí.

lymfatický systémPředstavte si krevní cévu, kterou procházejí erytrocyty a leukocyty a vedle buňky, které od nich získávají výživu. Z každého souboru buněk vycházejí lymfatické cévy, které mají začátek přímo v této živé tkáni. Filtrují přes sebe ohromné množství nadbytečné tekutiny. Tekutina odtud vychází spolu s v ní rozpuštěnými vitamíny a jinými látkami, trochu se jí vsakuje zpět. Ale většina této tekutiny, která promývá tyto tkáně, vniká do lymfy. V tkáních žijí bakterie, kvasinky svázané mezi sebou do řetězců, paraziti, lamblie. A to vše odchází každou minutu do lymfy. A tkáň by měla zůstat ideálně čistou.

Lymfatický systém čistí organismus. V něm probíhá likvidace toxinů. Člověk může být zanesen toxiny, tj. lymfatický systém již může bojovat s toxiny, může být již zaplněn mrtvými těly parazitů, ale v krevním řečišti se to ještě neprojeví, krev může stále vypadat zdravě. Lymfa, která vtéká do krve, musí být vyčištěná, o to se právě lymfatický systém stará. Takže dokud má lymfatický systém dost sil, krev vypadá zdravě. Je to právě pouze lymfatický systém, kde se dá včas identifikovat nákaza.

Pokud je lymfatický systém nepročištěný, nezbavil se toxických odpadů po odbourání parazitů, těžce přijímá do svého řečiště novou mezibuněčnou tekutinu na pročištění a tak vznikají další problémy. Paraziti v mezibuněčné tekutině mají volné pole působnosti a mohou se množit a organismu škodit.

lymfaticá uzlinaIILymfatická uzlina je celnicí prvního stupně, jestli je napadena a ucpaná říkají: „Rakovina prvního stupně“. Metastázy se šíří lymfatickými uzlinami, tak jak se jimi šíří lymfa. Lymfatická uzlina má deset vchodů a jeden východ! V ní je fermentová základna lymfocitů-makrofágů, tam oni žijí. Lymfatická uzlina je místo, kde žijí živé makrofágy, lymfocyty-T, lymfocyty-B, ty filtrují tuto kapalinu a ničí bakterie, viry, plísně, kvasinky, parazity a prvoky. Očištěná lymfa jde dále a k ní se připojuje další z širších a širších teritorií.

A následuje další lymfatická uzlina druhého řádu. A jestli je i ona napadená a ucpaná tak tomu říkají „Rakovina druhého stupně“ a tak dále.

Lymfatický systém je jedinečný systém, kromě ledvin a trávicího ústrojí, který má výstup přes sliznice na povrch. To je velmi důležité, zbavování se jedů může probíhat jen přes sliznice, protože ony nemají tvrdou obrannou bariéru tvořenou epidermem.

A proto první místo lymfatické evakuace – první místo vyložení mrtvolek bakterií (lymfa proudí od spodu nahoru) je u žen vagina a močová trubice u mužů. Jakmile do organizmu něco vniklo tak to něco i zde objevíme. Najednou začne určitý nekomfortní stav dole, začne to bolet, řezat, pálit, nebo něco vytéká… To znamená jakýsi parazit – kvasinka, bakterie, virus, prvok či chlamýdie nám vnikl do těla.

A my se začínáme snažit likvidovat výměšky, ale bojovat je třeba s parazity, viry, kvasinkami a jinými infekcemi. Ale naše medicína hlavně řeší to, aby nebyly žádné výměšky – kašel, rýma i pot! Co se stane: jedna tabletka vás zbaví výměšku, ale kam on se ztratí? Co je to ten výměšek? To jsou mrtvolky parazitů, které zlikvidoval náš organismus pomocí leukocytů. Proto není třeba bojovat s mrtvolkami, ty už jsou zlikvidované, je třeba bojovat s živými kvasinkami. A bojovat lze pouze tím způsobem, že zvyšujeme svou imunitu.

Druhé místo lymfatické evakuace je střevo přes něj se z těla dostává obrovské množství jedů. Někdo říká „ mám úplavici a ve stolici mám plno slizu“, vždyť sliz je opět to stejné mrtvolky virů, bakterií, kvasinek, úplavičných baktérií, salmonel atd. Lymfatických uzlin otevřených dovnitř střeva jsou tisíce!

Třetí bojiště jsou potní žlázy, zvláště v podpaží. Člověk se prostě musí potit, všechny jedy (hormony, toxické jedy, ne hnis) vylučuje organismus přes kůži. A my místo toho používáme deodoranty (24 hodinové), injekce botoxu, gely, masti na základě formaldehydu, tabletky zcela blokující lymfatický systém, které při dlouhodobém užívání jsou schopny vyvolat závažné vedlejší účinky: narušení řeči, chuťových vjemů, obtíže při žvýkání a polykání, sucho v ústech, zadržování moči, zácpu.

Často se také používají návykové preparáty, mezi nimi sedativa, uklidňující prostředky v boji proti nadměrnému pocení, i když příčinu je nutno hledat v zanesení a intoxikaci organismu a touto strašnou chemií se barbarsky ničíme kvůli elementární neznalosti.

A kam ty jedy odejdou? Do nejbližšího místa, do mléčných žláz! A z toho vzniká mastopatie, znečištění lymfatického řečiště, lymfa vše hnala potem ven, ale vy jste stříkla (pomazala) a teď je z vás nebojácný, nikdy se nepotící (ale potenciálně nemocný) James Bond!

Strašná chyba! Nikdy nepoužívejte dlouhodobě působící deodoranty (maximálně 6 hodinový a pak se vypotit)! Bohužel chemikálie stříknuté na kůži zúží potní žlázy podle zadaného programu na 12-24-48  hodin a dokonce se objevily i super deodoranty s účinností 7 – 20 dní a různé injekce, které působí dlouhodobě. A poté se vám prostě zablokuje mechanizmus práce potních žláz a je konec…

Kůže i klouby jsou součástí lymfatické soustavy. Například kolenní kloub – dvě kosti s hladkým nosným povrchem a kolem nich kloubní pouzdro. Někomu otékají klouby a řeklo by se, co tady může otékat? A ukazuje se, že zezadu této soustavy se nachází ohromná lymfatická uzlina a pokud je ucpaná (např. bakteriemi, streptokokem žijícím v krvi) tak se zde objeví artritida (revmatologická, infekčně-alergická), polyartritida – pokud je postiženo mnoho kloubů, monoartritida pokud jeden.

Takže když se objeví otok kloubu, znamená to, že lymfatická uzlina nepropouští tekutinu. A najednou se objeví horečka, to znamená, že tělo bojuje s bakteriemi. A co my obvykle děláme? Zahříváme, mažeme mastmi, hormony, ale to nepomáhá. Protože především je nutno očistit lymfu!

Ale nejdříve je nutno zjistit kdo tam žije a kolik jich je a potom začít používat medicínu. Ale pokud nezjistíte, kdo tam žije, nevyléčíte si ani klouby, ani kůži ani ledviny. Pro zbavení se různých obyvatel potřebujete různou medicínu: pokud tam žije kvasinka a nám dají užívat antibiotika a oni proti kvasince vůbec nepůsobí, ba naopak ji přiživují, pak vzniká silná kvasinková artritida, která se velmi těžko léčí. A po ní začíná Bechtěrevova nemoc, kdy se člověku zkroutí všechny klouby…

Čtvrté bojiště – nos, přes něj se vylučuje základní množství kapénkové infekce. Nosní mandle vyřezali – odstranili svou obrannou linii!

Páté bojiště – mandle, pořád natékaly, překážely tak je uřezali a zlikvidovali tak ještě jednu obrannou linii!

Šesté bojiště – hrtan – zánět hrtanu

Sedmé bojiště – průdušnice – zánět průdušnice

Osmé bojiště – průdušky – zánět průdušek

Deváté bojiště – plíce – zápal plic

A to je vše, více záštitných bariér není, pak už jen spořádaně na „onen svět“…

Všechny lymfatické východy můžeme člověku odřezat, ale čím potom bude vylučovat hnis, to není jasné! U většiny lidí, kterým uřezali mandle, se postupně rozvinul chronický zánět hrtanu, chronický zánět nosohltanu s elementy bronchitidy a pokud parazité zůstali, bude to navíc s obstruktivním a osmotickým komponentem.

Co je to zápal plic? To je ucpání lymfatických uzlin, bránící odchodu tekutiny. Co je to atopický ekzém, lupénka? To je plná neprůchodnost lymfatických uzlin způsobená kvasinkovou patologií, to je kvasinka, která tam vše zacementovala, proto kůže odkrývá „požární okna“ v místech ohybu (u dětí zadeček, pod bradičkou, bříško – v oblasti nakupení lymfatických uzlin).

Proč u těch, kteří dělají rozcvičku, je obvykle vše v pořádku?

Člověk nemá zvláštní srdce pro lymfatický systém, takže jak se uvádí do pohybu tok lymfy? Kolem lymfatického systému jsou svaly, sval se stahuje, lymfa se protlačí nahoru a zpět ji nepropouštějí záklopky v lymfatických cévách. Ale pokud sval kolem cévy nepracuje, pak se přestane hýbat lymfa!

My dnes sedíme bez hnutí na lekcích 8 hodin – nic se nám nestahuje a lymfa se neprotlačuje! A kdo aspoň trochu pohybuje rukama, nohama (skrytá gymnastika) – tomu se svaly stahují a proudí lymfa. Cítíte, že jste unavení – to znamená, lymfa se zastavila! Sedí účetní 8 hodin v práci, a už neví kde je černá a kde bílá – napijte se vody, protáhněte se, udělejte si skrytou gymnastiku – a hned bude vše jasné.

A abyste neměli hemeroidy – „poskočte si“ 30-50 krát na hýžďových svalech – to je masáž lymfatických kolektorů malé pánve. A když nebudete dělat takovou masáž, budete mít prostatu, adenomata…

Lymfatický systém nelze ohřívat, nelze na něj neopatrně sahat! Na lymfatický systém nedávejte žádné obklady, žádné stahování, během masáže lymfatické uzliny obejděte: tam žijí leukocyty, a jestli je neopatrně přitlačíte a půjdete proti směru toku lymfy, tak je prostě zničíte… Jestli si poškodíte lymfatickou uzlinu pod kolenem – celý život vám bude koleno otékat. Existuje nemoc elefantiáza – lymfa teče zevnitř, žádné vnější procedury nepomohou! Lymfu můžeme pročistit zevnitř, ale donutit ji postupovat vzhůru mohou pouze aktivní pohyby, smršťování svalů – gymnastika. Pokud ovšem nejsou uzliny ucpané bakteriemi, to je velmi důležité!

Po pročištění lymfatických uzlin a po projití 10 etap celnic, čistá lymfa (je to tatáž voda, neboli plazma, stejná tekutina jako se nachází v krvi, pouze bez erytrocytů) vtéká do žilního řečiště a smíchává se s žilní krví a zároveň ji očišťuje.

A jestli jsou lymfatické uzliny ucpané – nic tam nevtéká, nic se nemíchá, začíná to mokvat. Protože organizmus nemůže propustit přes lymfatickou uzlinu hnisavou lymfu, přetlačuje ji ven přes kůži. A vznikne tak ekzém, lupénka, alergie, vředy, akné…

Tyto různé projevy závisí pouze na tom, kdo tam v těch lymfatických uzlinách žije. Nejčastěji se tam objevují kvasinky (žijí v lymfě, napadají kůži), na druhém místě to jsou hlísty (škrkavky), na třetím bakterie, na čtvrtém viry (ty jsou tak malé, že nežijí v lymfě, ale jdou přímo do buněk). Ve všech mastích proti lupénce se vyskytují fungicidní přípravky, ale kůže ta už je příliš daleko od kvasinky, protože proces jejího rozvoje probíhá uvnitř, ve tkáních, proto k vyléčení nepomůže.

Dermatologové – to jsou nejšťastnější lékaři k nim nikdy „Rychlá“ nepřiveze pacienta, oni vědí, že nikdo si u nich nikdy nic nevyléčí a nikdo si nebude stěžovat! A v současnosti jsou u nich lékaři s ještě uzší specializací: kandidologové, chlamidologové a dermato-venerologové ti se už dávno rozdělili podle jednotlivých bakterií! Protože bakterie jsou nakolik chytré, že na každou bakterii je zapotřebí speciální lékař. Revmatolog se zabývá pouze beta-hemolitickým streptokokem, existuje již armáda revmatologů, ale nic nemohou s touto bakterií udělat (streptokok je chytřejší). A my se léčíme úplně z jiného konce, protože základní příčina je městnání a onemocnění lymfy z důvodu nehybnosti svalů (prostě je nám líno si zacvičit!).

Lymfatický systém je unikátní a je zapotřebí, aby o něm lékaři znali alespoň něco málo.

Mechanizmus očisty lymfy

V Novosibirsku existuje Institut lymfologie. V průběhu 30 let tam byly provedeny tisíce experimentů pomocí radioizotopových metod a bylo dokázáno, že všechny látky se dělí na dva druhy (jako je i vše ostatní v životě Jin-Jang, plus-minus, tak jsou takové i všechny nemoci: buďto ztrácíš vše co je pro tebe důležité  paměť, potenci nebo naopak nabýváš to, co nepotřebuješ lupy, hemoroidy) podle vztahu k lymfě.

  • Jedny stimulují lymfu k pohybu (ředí ji) a k vyloučení škodlivých látek z těla
  • Druhé blokují nebo zpomalují pohyb lymfy

V lymfě jsou hyaluronové kyseliny, ty mohou být ve formě gelu (husté želé) nebo roztoku (tekuté želé) podle změny teploty. Do baně (ruské sauny) jste zašli – začalo vám téct z nosu, do díry v ledu jste se ponořili – zhoustlo. Jednou týdně choďte do baně, ale aby lymfa dobře tekla, musí tam být teplota 60-80 stupňů (bílkovina se samozřejmě ničí při 60°, ale kůže je krátkodobě schopná vydržet i vyšší teplotu).

První etapa - lymfostimulace:

Abyste přinutili lymfu k pohybu, je třeba použít lymfostimulátor: lékořici (ve formě tabletky), echinaceu, vlaštovičník, mirabilit (Glauberovu sůl), epsomskou sůl (MgSO4 – síran hořčíku), odvar z mladého listu rybízu. Po přijetí lymfostimulátoru se lymfa prudce zvedá a hledá východ. Lymfostimulace se dělá nalačno.

Lymfa se posouvá k východu a spolu s ní odcházejí jedy.

Druhá etapa – sorbce:

Největší množství lymfatických uzlů se nachází ve střevech – jsou jich desítky tisíc! A pokud v tu dobu do střev vstupuje sorbent (aktivní uhlí – živočišné uhlí, nebo jiný sorbent) tak dochází k odfiltrování jedů tímto sorbentem. Sorbent je třeba přijmout 45 minut po přijetí lymfostimulátoru.

Ale bohužel zároveň se sorbcí jedů a toxinů dochází také k odvodu minerálů, vitamínů a ztrácí se energie.

Třetí etapa se proto nazývá vitaminizace, mineralizace a doplnění energetických zásob:

Je třeba si uvědomit, že pro každý orgán je zapotřebí použít vlastní způsob doplnění po lymfostimulaci, protože se bere v úvahu buněčná výživa: srdce má rádo hořčík a draslík, ledviny sodík, mozek má rád vitamín B, reprodukční soustava lecitin (vitamíny A a E) – každý potřebuje to svoje. Lymostimulací očišťujeme vše najednou, doplňovat musíme každému podle potřeby. Nejlépe společně s jídlem a nejlépe v organické podobě přijímáme vitamíny a minerály asi 1,5 hodiny po přijetí sorbentu. Potom je třeba doplnit energetické zásoby, pro to je třeba aktivní pohyb.

To je celý program očisty a obnovy.

Očista lymfy může trvat jeden den i deset i měsíc. Můžeme ji dělat po chemoterapii, po chřipce, může být i prevencí proti chřipce, nebo po stresu, po rentgenu, po alkoholové otravě, očista lymfy po intoxikaci je to nejlepší co můžete udělat.

V každém případě očista lymfy je obrovskou pomocí celému lymfatickému systému vašeho organismu. Je třeba přinutit k pohybu veškerou vodu v organismu (v játrech, ledvinách, srdci, plících, svalech, kostech, mozku), veškerá voda současně poteče rychleji a začne se pohybovat směrem k východu z těla ven.

A jakmile se uvede do pohybu, tehdy ji musíme přefiltrovat přes sorbent a očistit (sorbent potom odejde přirozenou cestou přes střeva). A nezapomenout potom přijmout výživnou stravu, vitamíny a minerály. Toť vše, nic naprosto zvláštního se při očistě lymfy nevyžaduje.

Ale je velice důležité si zapamatovat, že po každém zásahu do práce jakéhokoliv systému organismu je třeba udělat očistu lymfy: byl jsi na rentgenu – očisti si lymfu, byl jsi na chemoterapii – očisti si lymfu, užíval jsi antibiotika – očisti si lymfu, měl jsi nějakou nemoc – očisti si lymfu.

Nesměšujte očistu střev s očistou lymfy – to jsou dvě různé věci, když čistíme, střeva nečistíme lymfu! Protože lymfa, ta pochází ze všech buněk organismu. 83% ve vodě rozpustných jedů se hromadí v mezibuněčné tekutině, ne v krvi, ne v ledvinách nebo v játrech, jen 15-20% se hromadí ve střevech, pouze ve vodě nerozpustné jedy se nestávají součástí lymfy, ty se hromadí ve střevech.

Kontraindikace k očistě lymfy neexistuje!

Sada prostředků pro očistu lymfy může být různé úrovně – můžou to být i ty nejobyčejnější (lékořice, živočišné uhlí, vitamín C, citrusové ovoce, Glauberova sůl, epsomská sůl, oleje, kyselina listová). Kontraindikace se mohou vyskytnout pouze na některý z preparátů, to je individuální případná alergie, ale na systém očisty lymfy kontraindikace není. Můžeme ho provést u novorozence nebo u dospělého po těžké nemoci. Všem je třeba lymfu čistit, intokxikace se zbavovat, mezibuněčnou vodu je zapotřebí donutit se pohybovat, aby se lymfa neměnila v „nehybné bláto“, protože v tom se dobře daří parazitům.

Stojící bláto zkysne, ale v bouřlivé horské řece nic škodlivého nežije.

Zvykněte si dělat očistu lymfy jako součást pravidelné hygieny!

Všechno geniální na tomto světě je jednoduché! A čisto je ne tam, kde uklízejí, ale tam kde nešpiní! Nešpiňte (nezanášejte jedy) svůj organismus!

Nejezte vše, co se hýbe, jezte méně zato chutněji a častěji. Lymfatický systém potřebuje respekt, on nic nepromíjí. Žaludek promine skoro vše, reprodukční soustava částečně, ale lymfatická soustava nepromíjí nic! A na ní ve skutečnosti závisí život a zabezpečení organizmu na úrovni zbavování se usazenin těžkých kovů, antibiotik, toxinů, chemických látek: formaldehydů, octů, acetonů, paracetamolů a jiných ohavností – to vše řídí lymfatický systém.

Absolutně vše: nekvalitní pití, nekvalitní strava, víno, léky – vše se vsakuje do krve a dostává se do mezibuněčné tekutiny a pak je na řadě práce lymfatického systému. A podle toho jak u každého z nás pracuje, takový je náš život.

Tři systémy: krev, oběhová soustava a lymfatický systém se starají o proudění tekutiny v organismu. Vše ostatní jsou pouze varianty této tekutiny. Přidejme trochu kyseliny, dostaneme žaludeční šťávu, trochu trávicích šťáv a fermentů dostaneme slinu, trochu adrenalinu dostaneme slzu (člověk pláče, aby se zbavil adrenalinu = v slze je nejvyšší hustota adrenalinu), trochu solí a dusičnanů a trochu přebytečných látek a dostaneme moč, trochu spermatozoidů a dostaneme sperma, očistěte zvláště důkladně lymfu a dostanete mozkomíšní mok.

A v základu toho všeho je ta samá lymfa!!!

Neexistuje zvlášť krev, zvlášť moč a zvlášť lymfa. Vše v organismu je v jednotě, ve všem pozorujeme koloběh jediné vody v lidském organizmu a to v obrovském množství (70 litrů při váze člověka 90 kg).

Je to paradox, ale touto tekutinou se téměř žádný z lékařů nezabývá!

Existuje mnoho lékařů, přitom dobrých, znalých lékařů. A pokud vám lékař řekne: „Nejprve se pročisti, pak to budeme řešit!“, pak to není pozice nějakého jednoho lékaře, ale je to tradice starověkých lékařů počínaje Avicenem a i starších tradic léčitelů domorodých národů:

„Nejprve se pročisti, jez s mírou, drž hladovku, pij hodně vody, zklidni tělo, zklidni mysl. A pokud nic z toho nepomohlo, pak běž k lékaři!“